sinsirella ne demek? - Ne Demek Nedir

sinsirella ne demek?

“Sindirella” (Cinderella), Charles Perrault tarafından 1950’de yayımlanan masalıdır. Sindirella, kötü kalpli üvey annesi ve üvey kız kardeşleri ile yaşayan bir genç kızın hikayesini anlatır.

Masalın ana karakteri olan Sindirella, güzelliği, zarafeti ve iyi kalbiyle tanınır. Ancak üvey ailesi tarafından sürekli kötü muameleye maruz kalır. Bir gün prensin düzenlediği büyük baloya gitmek isteyen Sindirella, üvey annesi tarafından engellenir. Ancak bir peri yardım eder ve Sindirella’ya kristal ayakkabılar verir.

Masalın devamında, Sindirella peri yardımıyla baloya gider ve prens ile tanışır. Prendin kendisine aşık olduğunu düşünen Sindirella, balodan ayrılmak üzereyken bir ayakkabısını kaybeder. Prens, Sindirella’yı bulmak için ayakkabıyı aramaya koyulur.

Sindirella’nın ayağına sadece ayakkabı uyduğunda prens onunla evlenmeyi planlar. Diğer tüm kızlar ayakkabıyı giymeye çalışır ancak başaramaz. Sindirella, prense teslim olur ve peri yardımıyla kötü üvey ailesinden kurtulur.

Sindirella masalı, adaletin ve iyi niyetin sonunda zafer kazandığı bir hikaye olarak bilinir. Masalın sonunda Sindirella, prens ile birlikte mutlu bir yaşam sürerken, üvey annesi ve kız kardeşleri cezalarını çekerler.

“Sindirella”, Disney tarafından da bir animasyon filmi olarak uyarlanmıştır. 1950 yılında yayımlanan bu animasyon filmi, Sindirella’nın masalını renkli ve hareketli bir şekilde anlatmaktadır.

Yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam vermek ister misiniz?