clindatre jel kullananlar ne demek? - Ne Demek Nedir

clindatre jel kullananlar ne demek?

Clindatre jel, cildi akne ve sivilce gibi cilt sorunlarından arındırmak için kullanılan bir ilaçtır. Bu jel, ciltteki bakterileri öldürmek için klindamisin fosfat adlı bir antibiyotik içerir. Bu antibiyotik, bakterilerin büyümesini engelleyerek enfeksiyonu tedavi eder.

Clindatre jel, cildinize uygulandığında cilt hücrelerini ölü dokudan temizleyerek siyah nokta ve sivilce oluşumunu azaltır. Bu jel, ciltteki iltihabı azaltır ve cildinizi kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.

Clindatre jel, genellikle günde iki kez cildinize uygulanır. İlk olarak, cildinizi sabun ve suyla yıkayın ve kurulayın. Daha sonra, Clindatre jelini hafifçe cildinize uygulayın ve tamamen emilinceye kadar bekleyin.

Clindatre jel, ciltte kuruluk, kaşıntı, yanma veya hassasiyete neden olabilir. Bu etkiler genellikle hafif ve geçicidir. Ancak, ciltte kızarıklık, şişlik, tahriş veya deride döküntü gibi şiddetli yan etkiler ortaya çıkarsa, doktorunuza danışmalısınız.

Clindatre jel, sadece doktorunuzun önerisi ve yönergeleri doğrultusunda kullanılmalıdır. Ilacın dozajı ve kullanım süresi yapınıza, cilt tipinize ve cilt sorunlarınıza göre değişebilir. Bu nedenle, Clindatre jel kullanmadan önce doktorunuzla konuşmanız önemlidir.

Yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam vermek ister misiniz?